Adriana Matoshi: Kur jam njoftuar me Keithin, kam thënë me vete ‘pse vajza ime nuk e ka një fat si ky, që të ketë dikë të tillë në krahë’

Aktorja e njohur shqiptare, Adriana Matoshi, ka qenë e ftuar së fundmi në emisionin “Goca dhe Gra”.
Ajo ka rrëfyer shumë detaje nga jeta e saj profesionale dhe personale, duke theksuar ndër të tjerash edhe lidhjen me ish-futbollistin, Keith Groeneveld.
Matoshi deklaroi se kishte pasur paragjykime mbi këtë lidhje, pasi mentaliteti te populli shqiptar është ende i vështirë.
Foto: Keith Groeneveld/Instagram
Ndër të tjerash, deputetja e Kuvendit të Kosovës rrëfeu edhe njohjen me afrikano-belgun.
“Kur jemi njoftuar, gjithçka ka shkruar gradualisht si shokë, kemi folur, kemi biseduar edhe unë nuk e kam ditur çfarë moshe ka Keith edhe ai nuk e ka ditur çfarë moshe kam unë, por e ai e ka ditur vetëm një gjë, që unë e kam një gocë që është gati në moshën e tij, por unë nuk e kam ditur për Keithin kush është, sa vjeçar është”, ka thënë fillimisht aktorja.
Foto: Keith Groeneveld/Instagram
Tutje, ajo ka thënë se kur u njoh me Groeneveld, gjëja e parë që i shkoi në mendje është se si edhe va..

Continue Reading

Haradinaj: Albin Kurti është kryeministri më i dobët që e ka pasur Kosova

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka thënë se Albin Kurti është kryeministri më i dobët që ka pasur Kosova. Haradinaj në T7 ka thënë se arsyeja që votuan në rezolutën për ndalimin e referendumit të Serbisë në Kosovë, ka qenë vetëm sepse nuk donin të dobësonin pozicionin e Kosovës. “E pamë edhe vetë. Nuk duam […]

Continue Reading

Senatorët: Biden u vonua në reagimin ndaj grumbullimit të trupave ruse në kufirin e Ukrainës

Rreth 600 punëtorë janë hasur duke punuar pa kontrata pune dhe të padeklaruar në ATK në dy muajt e fundit, gjatë të cilëve u zhvilluan mbi 1 mijë kontrolle në të gjithë vendin. Kështu bëhet e ditur nga të dhënat e fundit të ATK-së, të cilat i shpalosi në emisionin “Kallxo Përnime”, zv. drejtori i […]

Continue Reading

Për 45 mijë euro hua, ia pagoi të akuzuarit mbi 26 mijë euro fajde

Pejë- I dëmtuari Rifat Jasiq ka thënë se të akuzuarit Artan Gjocaj, ia kishte paguar 26 mijë e 600 euro fajde për 45 mijë euro hua, të cilën hua e kishte marrë nga i akuzuari, por ky i fundit mohoi se paratë ia kishte dhënë me fajde të dëmtuarit. Këto deklarime u bënë në seancën […]

Continue Reading

​Plenkoviq thotë se Kroacia do të reagojë me vendosmëri nëse Rusia sulmon Ukrainën

Kryeministri Andrej Plenkoviq paralajmëroi sot se Kroacia do të reagojë “qartë dhe me vendosmëri” në rast se Rusia sulmon Ukrainën. Rusia ka shqetësuar Kievin dhe Perëndimin duke grumbulluar trupa dhe pajisje pranë Ukrainës dhe ka frikë nga përgatitja e një sulmi. Moska e mohon këtë dhe pretendon se ka të drejtë të vendosë forca në […]

Continue Reading

Për pak muaj ATK zbuloi qindra punëtorë pa kontrata pune

Në muajt e fundit bizneset janë duke u përballur me kontrolle më të rrepta, të cilat synojnë identifikimin e problemeve me kontratat e punës. Sipas ligjit në ditën e parë të punës punëtori duhet të ketë kontratë të punës dhe i njëjti të regjistrohet në regjistrin e Administratës Tatimore të Kosovës nga ku më pas […]

Continue Reading

Moderatorët e Top Channel publikojnë pamjet e Bora Zemanit si 16-vjeçare, kur ishte një nga velinat e “Fiks Fare”

Dy moderatorët e njohur të Top Channel, Ed Manushi dhe Oriela Nebiaj kanë qenë të ftuar së fundmi në emisionin “Goca dhe Gra”.
Ata kanë diskutuar për formatin e ri “Ëndërrtjerrësit” që nis këtë të diel – një program i cili tregon për rrugëtimin e suksesshëm të figurave të televizionit.
Në një klip të shkurtër të publikuar gjatë emisionit, ata kanë treguar se si është dukur moderatorja e njohur Bora Zemani në nisjen e rrugëtimit të saj në televizion.
Bora Zemani si 16 vjeçare (Foto: Top Channel)
Përkatësisht, moderatorët kanë sjell pamjet kur Zemani si 16-vjeçare ishte prezantuar në zyrat e Top Channel, duke konkurruar për të qenë një nga velinat e emisionit “Fiks Fare”.
Lexo po ashtu: Kur Bora Zemani merrte pjesë në “O Sa Mirë” – ndryshimi në dukje i moderatores ndër vite “Jam Bora Zemani, 16 vjeçe, studioj në Liceun Artistik për kanto, më pëlqen shumë bota e televizionit”, dëgjohet Bora duke thënë në fillimet e saj si adoleshente.

Aso kohe, moderatorja e Top Channel kishte një ..

Continue Reading

Petkoviq çudit me deklaratën: Është gënjeshtër që s’paguhet rryma në veri

Drejtori i Zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviq, ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tentoi që “të shtrojë një tezë të rrejshme se kinse rryma në veri të Kosovës s’paguhet për vite”. Ai ka thënë se për këtë çështje faktet flasin të kundërtën, njofton Klan Kosova. “Absolutisht çdo kilovat rrymë e […]

Continue Reading