Ky është banori që u eliminua sonte nga Big Brother VIP

Xheisara, Tani dhe Egzona ishin tre banorët e nominuar për këtë javë. Të tre banorët kanë pak kohë që janë bërë pjesë e shtëpisë së famshme, shkruan lajmi.net. Që të tre ishin të nominuar pasi mbetën në fund të zingjirit të shpëtimit që u bë të premten. Publiku ka votuar gjithë javës për ta dhe […]

Continue Reading

Hapet televotimi për eliminimin e dytë për sonte, këta dy banorë shkojnë në nominim

Banori i parë që u largua sonte nga Big Brother Vip ishte Xheisara. Por ky nuk është eliminimi i vetëm për sonte, shkruan lajmi.net. Beatrix ka nisur një zingjir shpëtimi, ku dy të fundit që mbetën do të shkojnë në televotim. E nga ky zingjir të fundit mbetën Einxhel dhe Dagz, të cilët shkojnë në […]

Continue Reading

Vazhdojnë ‘injorimet’ ndaj kosovarëve në BBV, Donaldi ‘ia fut’ shokut të tij Dj Dagz

Zingjiri I shpëtimit për eliminimin e dytë sonte ka habitur publikun. Xheisara ishte banorja e parë që u eliminua sonte në Big Brother, shkruan lajmi.net. Beatrix nisi një zingjir shpëtimi ku banorët e fundit, do të shkonin në televotim. Ajo çka habiti ishte zgjedhja e Donaldit i cili zgjodhi të shpëtojë Tanin dhe jo Dj […]

Continue Reading

Dagz apo Einxhel, ky është i eliminuari i dytë për sonte në Big Brother VIP

Tani, Xheisara dhe Egzona ishin të nominuarit e kësaj të marte. Xheisara ishte më pak e votuara dhe u eliminua nga shtëpia e BBV-së, shkruan lajmi.net. Produksioni kishin njoftuar që sonte do të ndodhin dy eliminime, gjë që banorët nuk e dinin. Pasi ka kryer me sukses misionin nga produksioni ishte Beatrixa ajo që filloi […]

Continue Reading

Më në fund Beatrix shkon në nominim me këta dy banorë

Arbëri është banori që përballet me kutinë e Pandorës. Ai është përballë dy zgjedhjeve, shkruan lajmi.net. Të jetë imun për një javë dhe të mos jetë pjesë e asnjë nominimi por të dërgojë në nominim tre banorë të tjerë. Einxhel, Beatrixa dhe Donaldi janë tre emrat që shkojnë në nominim për të premten. Pak më […]

Continue Reading

Ja çfarë i tha Einxhel Dagz-it para se të largohej nga shtëpia e BBV

Dj Dagz është banori i dytë i cili u eleminua sonte nga Big Brother VIP. Në një zingjir të nisur nga Beatrixa, Einxhel Shkira dhe Dj Dagz ishin dy banorët që ngelën të fundit, shkruan Reporteri.net. Televotimi i cili zgjati vetëm pak minuta, Dagz ishte ai i cili kishte marrë më pak vota, duke lënë […]

Continue Reading

Ky është reagimi i Donaldit pasi kuptoi se “ia futi” Dj Dagz dhe e nxorri nga shtëpia

Xheisara ishte e eliminuara e parë për sonte. Nga zingjiri i shpëtimit që e nisi Beatrix, të fundit mbetën Eixhel dhe Dj Dagz, shkruan lajmi.net. Nga televotimi i dytë sipas votave të publikut, ishte Dj Dagz ai që u largua nga BBV. E në zingjirin e shpëtimit ai që “ia huqi” është Donaldi, i cili […]

Continue Reading

Pamje të tmerrshme: Pacovët “pushtojnë” qendrën e Mitrovicës

Pamje të tmerrshme vijnë nga qendra e Mitrovicës e cila është pushtuar nga minjtë. Para disa ditësh u publikuan pamje teksa minjtë në sheshin e Mitrovicës endeshin në numër e masë të madhe, shkruan lajmi.net. Sonte Klan Kosova ka publikuar pamje të tmerrshme të këtyre minjve që bredhin rrugëve.

Continue Reading

DJ Dagz, i eliminuari i dytë në natën e sotme në BB VIP

Sonte (e martë) si asnjëherë më parë në Big Brother VIP ndodhi një gjë e pazakontë.
Për herë të parë, ‘Vëllai i madh’ ditën e djeshme njoftoi se do të ketë dy eliminime brenda natës.
Të njëjtit do të zgjidhnin njëri-tjetrin për nominim në një zinxhir të nisur nga Beatrix Ramosaj, ndërsa të fundit ngelën DJ Dagz dhe Einxhel.
Foto: Facebook
Për çiftin u hap menjëherë televotimi dhe se njëri prej tyre do të tërhiqet nga gara për çmimin prej 100 mijë eurosh.
Lexo po ashtu: Xheisara largohet nga Big Brother VIP Mes Einxhel dhe Dagz, DJ nga Kosova ka qenë ai që ka lënë shtëpinë e Big Brother VIP teksa moderatorja vazhdon të qëndroj akoma brenda.
Foto: Facebook
Spektakli i madh do të zgjas deri më 18 shkurt. /Telegrafi/
Foto: Facebook

Continue Reading

Berisha i përgjigjet Bajqinovcit: PDK-ja me Listën Serbe?! Ti duhesh me fol serbisht prej sot

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, i është përgjigjur deputetit të VV-së, Mefail Bajqinovci, ku ka thënë se ky i fundit duhet të flasë serbisht nga sot. Autori i emisionit, Fidan Jupolli, e përmendi në emision se Bajqinovci ka thënë se PDK-ja u pozicionua bashkë me Listën Serbe. “Bajqinovci tha me këtë rast PDK-ja është pozicionuar […]

Continue Reading