Mijallkov kërkon ndihmën e Izraelit

Ish shefi i Shërbimit Sekret kërkon ndihmën e Izraelit. Avokatët e Sasho Mijallkovit kanë dërguar letër deri tek ambasadori i Izraelit në Zagreb, i cili është përgjegjës për rajonin, që tu kundërpërgjigjet akuzave të Gjykatës e cila ka kërkuar që Mijallkov të jetë në para burgim pasi mund të arratiset me ndihmën e shërbimeve inteligjente […]

Continue Reading

Vazhdon frekuentimi i madh në pikën kufitare të Tabanocit

Dhjetëra mijëra automjete kanë hyrë në vend përmes pikave kufitare në dy ditët e fundit. Sipas të dhënave të Ministrisë së Punëve të Brendshme brenda një dite në hyrje dhe dalje janë regjistruar gjithsej 35.607 automjete. Prej tyre në hyrje janë 23.494 makina, ndërsa vendin e kanë lëshuar 12.113 automjete. I lartë ishte numri i […]

Continue Reading

Ziadin Sela nuk do të jep dorëheqje: Nuk e lë partinë pa kryetar

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i pyetur për dorëheqjen e tij të mundshme nga kreu i partisë tha se nuk do të lë partinë pa kryetar. Sela tha se vijon organizimi i Kongresit të partisë dhe se pritet që gjatë pranverës të merren vendime konkrete. “Dhënja e dorëheqjes time në këtë situatë do […]

Continue Reading

Po realizonte video për TikTok, 13-vjeçari u gjet i varur me litar brenda dhomës në Lushnje

Një 13-vjeçar nga Golemi i Lushnjës, i cili u gjet i vetëvarur në dhomë nga familjarët e tij dyshohet se ka humbur jetën për shkak të një video në TikTok. Pas ngjarjes së rëndë, shokët e tij të klasës kanë treguar se adoleshenti ka qenë përdorues i rrjeteve sociale dhe një nga dyshimet për vdekjen […]

Continue Reading

Kokalari i hedh benzinë zjarrit: Grida Duma duhet nxjerrë zvarrë nga zyra!

Aktivistja e djathtë Evi Kokalari, e ftuar në emisionin Çim Peka Live në Syri Tv, foli për zhvillimet në PD. Kokalari u shpreh se Grida Duma nuk duhet të jetë deputete dhe se ajo duhet nxjerrë zvarrë nga PD, sepse po tallet me demokratët e shqiptarët. “Më 11 dhjetor Basha ikën dhe PD do të […]

Continue Reading

Syla për Kurtin: Ky nuk kthjellet, ideja e armikut të brendshëm është paranojë

Gazetari Valon Syla ka folur për rezultatin e zgjedhjeve të rundit të dytë të zgjedhjeve lokale. Syla në Pressing të T7 ka komentuar deklaratën e kryeministrit Kurti i cili tha se të gjithë u bënë bashkë për ta mposhtur Vetëvendosjen në zgjedhjet lokale. “Unë mendoj që ky nuk kthjellet, unë nuk mendoj që Albin Kurti […]

Continue Reading

Rama thotë se Kurtin e ka mik, s’përjashton mundësinë e koalicionit me VV’në në kryeqytet

Përparim Rama, kryetar i zgjedhur i Prishtinës thotë se ka pranuar telefonatë për urim të fitores nga kundërkandidati Arben Vitia, derisa i ka premtuar edhe bashkëpunim, për të mirën e kryeqytetit. “Po, z.Vitia më ka telefonuar dhe i falënderohem shumë. Më ka thënë se është i gatshëm që të bashkëpunojë në çfarëdo aspekti në këtë […]

Continue Reading

Muajin e kaluar është rritur çmimi dhe sasia e shitblerjes së produkteve bujqësore në Maqedoninë e Veriut

Në Maqedoninë e Veriut gjatë muajit tetor është regjistruar rritje e çmimit të produkteve në bujqësi, megjithatë është shënuar edhe rritje e shitblerjes së këtyre produkteve, në përjashtim të disa llojeve, transmeton Portalb.mk. “Indeksi i çmimeve në bujqësi gjatë muajit tetor të vitit 2021, krahasuar me periudhën e njëjtë nga viti paraprak, tek imputi është […]

Continue Reading

​Suedezja e lejoi burrin e saj të flinte me gra të tjera: Martesa jonë tani është më mirë

Monica Huldt (37) nga Suedia, e cila tani jeton në Arizona, beson se lidhja e saj e pazakontë me bashkëshortin e saj John (40) e forcoi lidhjen e tyre, kështu që ata janë më të afërt, por edhe seksi i tyre është më i mirë. “Gjithmonë e kam ditur që burri im do të donte […]

Continue Reading

Tentuan grabitje: Grupi i armatosur plagosi dy persona dhe hapën zjarr në drejtim të policisë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se në Prizren ka mbetur i plagosur pronaret i një argjendarie dhe djali i tij, ndërsa në ikje të dyshuarit kanë shkrepur me armë zjarri në drejtim të policisë, shkruan Gazeta Metro. Sipas policisë një argjendari është tentuar të grabitet nga tre persona të armatosur ku njëri nga […]

Continue Reading