Ky është reagimi i Donaldit pasi kuptoi se “ia futi” Dj Dagz dhe e nxorri nga shtëpia

Xheisara ishte e eliminuara e parë për sonte. Nga zingjiri i shpëtimit që e nisi Beatrix, të fundit mbetën Eixhel dhe Dj Dagz, shkruan lajmi.net. Nga televotimi i dytë sipas votave të publikut, ishte Dj Dagz ai që u largua nga BBV. E në zingjirin e shpëtimit ai që “ia huqi” është Donaldi, i cili […]

Continue Reading

Pamje të tmerrshme: Pacovët “pushtojnë” qendrën e Mitrovicës

Pamje të tmerrshme vijnë nga qendra e Mitrovicës e cila është pushtuar nga minjtë. Para disa ditësh u publikuan pamje teksa minjtë në sheshin e Mitrovicës endeshin në numër e masë të madhe, shkruan lajmi.net. Sonte Klan Kosova ka publikuar pamje të tmerrshme të këtyre minjve që bredhin rrugëve.

Continue Reading

Berisha i përgjigjet Bajqinovcit: PDK-ja me Listën Serbe?! Ti duhesh me fol serbisht prej sot

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, i është përgjigjur deputetit të VV-së, Mefail Bajqinovci, ku ka thënë se ky i fundit duhet të flasë serbisht nga sot. Autori i emisionit, Fidan Jupolli, e përmendi në emision se Bajqinovci ka thënë se PDK-ja u pozicionua bashkë me Listën Serbe. “Bajqinovci tha me këtë rast PDK-ja është pozicionuar […]

Continue Reading

Leart Paqarada me ekipin e tij eliminon Borussia Dortmundin nga Kupa e Gjermanisë

Profesori universitar, Bujar Dugolli, po pretendon se e ka fituar gjyqin ndaj Baton Haxhiut dhe Jeton Musliut. Dugolli i ka paditur Haxhiun e Musliun për shpifje pas dy shkrimeve të publikuara në Gazetën Express në vitin 2007. “Objekt i theksuar i kësaj padie janë shkrimet shpifëse të datë: 22.09.2007, në gazetën Express me drejtor e […]

Continue Reading

Delegacioni i Këshillit Kombëtar Shqiptar për Luginën e Preshevës takohet me presidenten Vjosa Osmani

Profesori universitar, Bujar Dugolli, po pretendon se e ka fituar gjyqin ndaj Baton Haxhiut dhe Jeton Musliut. Dugolli i ka paditur Haxhiun e Musliun për shpifje pas dy shkrimeve të publikuara në Gazetën Express në vitin 2007. “Objekt i theksuar i kësaj padie janë shkrimet shpifëse të datë: 22.09.2007, në gazetën Express me drejtor e […]

Continue Reading

Edhe Pacolli ankohet për çmimin e rrymës

Ndonëse është shqiptari më i pasur, kryetarit të AKR-së, Behgjet Pacollit po i duket e shtrenjtë rryma në Kosovë. Ai ka publikuar një postim në Facebook me shprehjen “punë, punë natë e ditë, që të shohim pakës dritë”, shkruan lajmi.net. E në koment, ka shkruar se për të siguruar pagesën për rrymën, do të duhet […]

Continue Reading

Ish-gazetari nga Mitrovica flet me Thaçin në telefon: Nder t’ia dëgjoja zërin Ismail Qemalit të dytë

Ish-gazetari nga Mitrovica, Ylber Durmishi, ka zhvilluar një bisedë jo të zakonshme telefonike sonte. Ai është telefonuar nga ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nga Haga, shkruan lajmi.net. Këtë ai e ka bërë të ditur me anë të një postimi në Facebook. Postimi i plotë i Durmishit: Sonte mora një nga telefonatat më të mira të […]

Continue Reading

Bujar Dugolli pretendon që e ka fituar gjyqin ndaj Baton Haxhiut dhe Jeton Musliut

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime ne rrjetin energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës. Gjakovë 1. Nga NS 35/10 kV Malishevë do të ndërprehet: LP 10kV Mirusha (kodi: 82082002) nga ora 10:00 deri 12:30 Vendet: Rrugët: 603 Adem […]

Continue Reading

KEDS dhe KOSTT ende nuk kanë qasje në katër komunat me shumicë serbe

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime ne rrjetin energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës. Gjakovë 1. Nga NS 35/10 kV Malishevë do të ndërprehet: LP 10kV Mirusha (kodi: 82082002) nga ora 10:00 deri 12:30 Vendet: Rrugët: 603 Adem […]

Continue Reading

Ish-ministri i Energjisë: Absurde që disa familje u shkyçën nga rrjeti i Termokosit, pasi me rrymë iu kushtonte më lirë ngrohja

Fadil Ismaili thotë se largimi i bllok-tarifave në vitin 2017 ishte gabim shumë i madh. Ish-ministri i Energjisë nga radhët e AKR-së, Fadil Ismaili, thotë në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini se largimi i bllok-tarifave në vitin 2017 ka qenë një prej gabimeve shumë të mëdha që kanë bërë qeveritë e kaluara. […]

Continue Reading