​Suedezja e lejoi burrin e saj të flinte me gra të tjera: Martesa jonë tani është më mirë

Monica Huldt (37) nga Suedia, e cila tani jeton në Arizona, beson se lidhja e saj e pazakontë me bashkëshortin e saj John (40) e forcoi lidhjen e tyre, kështu që ata janë më të afërt, por edhe seksi i tyre është më i mirë. “Gjithmonë e kam ditur që burri im do të donte […]

Continue Reading

Rusia dërgon parashutistë në Bjellorusi, frikë se mund të jetë duke u përgatitur për të gllabëruar pjesë të tjera të Ukrainës

Të premten Rusia dërgoi parashutistë në kufirin e Bjellorusisë me Poloninë, ku qindra migrantë po përpiqen të kalojnë në Bashkimin Evropian. Kremlini tha se dërgimi i trupave ka të bëjë me një stërvitje të përshpejtuar. Por kjo lëvizje përkon edhe me shtimin e forcave ushtarake ruse përgjatë kufirit me Ukrainën, ndërsa veprimi po shton alarmin […]

Continue Reading

Djali i Gaddafit merr vendimin e papritur për zgjedhjet e dhjetorit

Djali i liderit të rrëzuar libian Muammar Gaddafi, Seif el-Islam, ka kandiduar në zgjedhjet presidenciale të planifikuara për në dhjetor, tha një zyrtar i komisionit zgjedhor për mediat lokale. “Seif al-Islam Gaddafi ka dorëzuar kandidaturën e tij për zgjedhjet presidenciale në zyrën e Komisionit Zgjedhor në Sabha”, në jugperëndim të vendit, tha zyrtari për kanalin […]

Continue Reading

Prania e alienëve në SHBA? Drejtoresha e Inteligjencës jep deklaratën e papritur

”Anijet luftarake të UFO-ve dhe që raportohen nga pilotët amerikanë mund të jenë me origjinë aliene”, është shprehur Avril Haines, Drejtoresha e Inteligjencës Kombëtare (DNI), e cili mbikëqyr të 16 agjencitë e spiunazhit amerikan, përfshirë FBI-në dhe CIA-n, gjatë ngjarjes në “E ardhmja jonë në hapësirë ” në Katedralen Kombëtare të Uashingtonit. Haines u pyet […]

Continue Reading

Shitjet e armëve të NATO-s tek Ukraina: Shkëndija që mund të nisë një luftë me Rusinë?

Nga Ted Galen Carpenter “National Interest” Shtetet e Bashkuara dhe aleatët e saj të NATO-s po armatosin me zell Ukrainën, dhe po angazhohen në veprime të tjera që po i inkurajojnë udhëheqësit në Kiev të besojnë se kanë një mbështetje të fortë perëndimore në konfrontimin e tyre me Rusinë dhe separatistët e mbështetur nga Rusia. […]

Continue Reading

Helikopterë dhe blinda ushtarake, trupat amerikane do të rikthehen në Shqipëri

Topografi i Bashkisë së Himarës Elton Marko është vënë në prangat e policisë. Sipas bluve ai dyshohet se ka falsifikuar formularin e aktit të marrjes së Tokës në pronësi, të cilin e ka përdorur për regjistrimin e një pasurie në fshatin Dhërmi dhe më pas e ka shitur te persona të tjerë. Ministri i Mbrojtjes […]

Continue Reading

Gjendje gatishmërie, Rusia lë 90 mijë ushtarë pranë kufirit me Ukrainën

Rusia ka lënë 90 mijë ushtarë pranë kufirit me Ukrainën pas stërvitjeve ushtarake të ditëve të fundit. Këtë e konfirmoi Ministria e Mbrojtjes e Kievit, që saktësoi se shumë njësi u larguan nga zona. Forcat e armatosura të Rusisë mbajtën një sërë stërvitjesh të shkallës së gjerë gjatë gjysmës së dytë të këtij viti, përfshirë […]

Continue Reading

Dy nxënëset sulmojnë me thikë mësuesen, si e kishin planifikuar vrasjen

Një mësuese është sulmuar me thikë nga dy nxënëset e saj të moshës 13 dhe 14 vjeç në një shkollë në Australi. Adoleshentet kishin planifikuar gjithçka për sulmin duke komunikuar nëpërmjet një aplikacioni online. Departamenti i policisë ka zbuluar se në mesazhet e shkëmbyera mes tyre, ato kanë diskutuar me detaje se si do të […]

Continue Reading

Videoja ku ecë me vështirësi bëhet virale, Erdogan është i sëmurë

Mediat ndërkombëtare janë duke raportuar gjithnjë e më tepër në lidhje me gjendjen shëndetësore të Presidentit të Turqisë, Rexhep Tayyib Erdogan. Disa javë më parë, “Foreign Policy” shkruante se Erdogan e ka thuajse të pamundur që të vijojë të drejtojë Turqinë deri në zgjedhjet e vitit 2023 për shkak të problemeve shëndetësore. Gazetarë opozitarë turq […]

Continue Reading