Unaza që ia dhuroi Megan Foxit për fejesë është me gjemba, Machine Gun Kelly: Nëse përpiqet ta heq do t’i dhemb

Machine Gun Kelly ka zbuluar një veçori të çuditshme të unazës së fejesës që ai ia dhuroi partneres së tij, Megan Fox.
“Lloji i unazës në fakt është me gjemba. Pra, nëse ajo përpiqet ta heqë, dhemb”, tha ai në një intervistë për Vogue. “Dashura është dhimbje”.
Deklaratat e tij u bënë publike një javë pasi Kelly, 31-vjeç, dhe Megan, 35-vjeçe, vulosën fejesën e tyre duke pirë gjakun e njëri-tjetrit.
View this post on Instagram A post shared by Megan Fox (@meganfox)
Megan njoftoi lajmin e tyre të madh me një video në Instagram të realizuar në resortin Ritz Carlton Dorado Beach.
Kelly në anën tjetër tregoi se e ka projektuar unazën në bashkëpunim me Stephen Webster.
Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Megan Fox Krahas një videoje të unazës në gishtin e Megan, ai shkroi: “Unë e di se tradita është një unazë, por e projektova me Stephen Ëebster që të jetë dy: smeraldi (guri i saj i lindjes) dhe diamanti (guri im i lindjes) i vendosur në dy breza magnetikë gjembash që bashkohen si dy gj..

Continue Reading

Adriana Matoshi kërkon ndihmë për shërimin e të riut nga Gjilani, i cili vuan nga shumë sëmundje

Drinor Gashi, 27-vjeçari nga Gjilani vuan nga shumë sëmundje duke përfshirë në zemër, dëmtim të veshkëve dhe mëlqi.
Atij iu është dashur trajtimi në Turqi dhe momentalisht është në gjenje të rëndë shëndetësore.
Fondacioni humanitar “Avni Hyseni” ka kërkuar ndihmë financiare dhe ka bërë të ditur se nevojiten 100 mijë euro për kurimin e tij.
Drinor Gashi
Ndihmë për shërimin e të riut gjilanas ka kërkuar edhe aktorja e deputetja e Kuvendit të Kosovës, Adriana Matoshi.
Në një postim të shpërndarë në rrjete sociale, ajo u ka bërë lutje të gjithëve që ta ndihmojnë Drinorin.
Lexo po ashtu: Fondacioni Avni Hyseni kërkon ndihmë financiare për shërimin e 27-vjeçarit nga Gjilani “Madhësia e shpirtit matet me buzëqeshjen që i japin njerëzve, me kurajon, me shpresën e dëshirën për të jetuar. Njeriu e tregon veten sa është njeri atëherë kur të tjerët kanë nevojë për të, e nuk i shpërfill dhimbjet e të tjerëve”, tha Matoshi.
“Sot Drinori po lufton me jetën e ka nevojë për gjithë secilin nga ne..

Continue Reading

“Thirreshin vëllezër”, Iliri ironizon Donaldin pasi nominoi Dagzin

Ai ka biseduar me Arbrin. Donaldi mbrëmë nominoi Dagzin dhe ishte vendim i cili befasoi të gjithë, shkruan lajmi.net. Ndërkohë, banorët kanë biseduar me njëri-tjetrin teksa Iliri ka ironizuar Dagzin dhe Donaldin. Ndër të tjera, Iliri ceki shoqërinë e tij me Sabianin i cili tha se nuk do e bënte një gjë të tillë ndaj […]

Continue Reading

“Pasha kryt e mamit dal me ty javën tjetër”, Beatrix nuk e mbajti fjalën që i dha Dj Dagz

Ajo i kishte thënë se do dal jashtë me të gjë për të cilën kishte reaguar Donaldi. “Pasha kryt e mamit dal me ty javën tjetër, pasha qit nat”, tha Beatrixa e cila nuk e bëri këtë gjë mbrëmë, shkruan lajmi.net. Dagz u eliminua pas nominimit të Donaldit mbrëmë i cili la shtëpinë për herë […]

Continue Reading

Rita Ora tregon figurën e saj me një fustan elegant teksa përgatitet për të xhiruar “The Voice Australia”

Ajo po përgatitet për të filmuar sezonin e ri të The Voice Australia. Dhe të martën, Rita Ora shkoi në Instagram për të ndarë një sërë fotosh përpara xhirimeve të emisionit Channel Nine, transmeton lajmi.net. Këngëtarja, 31 vjeçe, tregoi figurën e saj të tonifikuar me një fustan me modë me mëngë që bien në sy. […]

Continue Reading

Reagimi i Dagz pas largimit nga Big Brother VIP: Kjo eksperiencë nuk përshkruhet me fjalë, fitova më shumë se sa e paramendoja

DJ Dagz u eliminua mbrëmë (e martë) nga shtëpia më e famshme në Shqipëri, Big Brother VIP.

Ai ishte banori i dytë që u largua, pas këngëtares Xheisara që ishte në nominim me Egzonën dhe Tanin.

Pak pas largimit, ai ka bërë një reagim në rrjete sociale duke i falënderuar të gjithë për përkrahjen.

View this post on Instagram

A post shared by Arbër. (@dj_dagz)

Postimi i plotë i Dagz (pa ndërhyrje):
“Faleminderit të gjithëve – për përkrahjen dhe dashurinë.

Kjo eksperiencë nuk përshkruhet me fjalë.

Fitova shumë më shumë, se sa e paramendoja.

Faleminderit Arbana Osmani për fjalët, të cilat më kanë vërtetuar se qëllimin tim e kisha arritur.

Faleminderit Big Brother VIP për mundësinë, për të qenë banor i shtëpisë më të madhe në Shqipëri.

Me respekt,

DJ DAGZ”. /Telegrafi/

View this post on Instagram

A post shared by Arbër. (@dj_dagz)

Continue Reading

Konkurrentja e Big Brother VIP, Beniada Nishani katër vite më parë luajti në filmin “Loro”- në rolin e të dashurës së Silvio Berlusconit

Ajo tashmë për publikun është bërë më e njohur me pjesëmarrjen në Big Brother VIP.
Bëhet fjalë për modelen nga Shqipëria, Beniada Nishani, e cila ka lindur në Durrës dhe është rritur në Itali.
Konkurrentja e shtëpisë më të famshme në Shqipëri për ata që nuk e dinë krahas fushës së modelingut, më parë ka qenë e përfshirë edhe në film.
Foto: Screenshot/YouTube
Ajo ka marrë pjesë në një film dramatik italian të vitit 2018, me regji nga Paolo Sorrentino.
Filmi, i quajtur “Loro”, flet për grupin e biznesmenëve dhe politikanëve që jetojnë dhe veprojnë pranë manjatit dhe politikanit të medies, Silvio Berlusconi.
Lexo po ashtu: Beniada në BB VIP: Nuk kam jetuar këtu, gënjej nëse do të them që do të marrë një burrë shqiptar Bukuroshja nga Shqipëria në këtë film luan rolin e një prej femrave të shumta të Berlusconit, ku duket se është edhe pjesë e ‘trailer’-it zyrtar.
Në një intervistë të dhënë katër vite më parë, modelja u shpreh se realizoi një nga ëndrrat më të mëdha.
Foto: Screenshot..

Continue Reading

Adelina Ismaili dhe motrat e saj mungojnë sërish në seancën ndaj Enver Sekiraqës

Në gjykimin që po zhvillohet ndaj Enver Sekiraqës, i akuzuar për nxitje të vrasjes së Triumf Rizës, përsëri ka munguar dëshmitarja Adelina Ismaili së bashku me motrat e saj, Zanfina dhe Ema Ismaili.
Kryetari i trupit gjykues, gjykatësi Agim Kuçi ka njoftuar se dëshmitaret Adelina, Zanfina dhe Ema Ismaili mungesën e kanë arsyetuar përmes përfaqësuesit të tyre, avokatit Alban Makolli. Ky i fundit, përmes një parashtrese, ka njoftuar se motrat Ismaili nuk gjenden në Kosovë dhe se nuk dihet kur do të kthehen, raporton “Betimi për Drejtësi”.
Motrat Ismaili nuk janë paraqitur as në seancën e 15 nëntorit 2021.

Seanca e së mërkurës është duke vazhduar me dëgjimin e dëshmitarit Xhafer Bislimi.
Sot vazhdon rigjykimi ndaj Enver Sekiraqës
Në Gjykatën Themelore në Prishtinë sot pritet të vazhdojë rigjykimi ndaj Enver Sekiraqës, i cili po akuzohet për nxitje të vrasjes së Triumf Rizës.
Seanca e fundit për këtë rast është mbajtur më 15 nëntor të vitit të kaluar. Ndryshe, më 15 tetor 2021 Sekir..

Continue Reading

Labi: Dhuroni në këto ditë vështirësie pozitivitet e dashuri, është pa para

Ai është njëri nga personazhet shqiptare që zgjon kureshtje sa herë që poston në rrjete sociale.

Fjala është për këngëtarin dhe ish-deputetin, Labinot Tahiri, i cili shpesh me ndjekësit ndan shkrime të ndryshme lidhur me ngjarjet në vend e po ashtu përcjell edhe mesazhe domethënëse herë pas here.

Artisti nga Ferizaj në një postim të fundit kërkon të dhurohet sa më shumë pozitivitet e dashuri në këto ditë vështirësie duke thënë se nuk është me para.

Shkrimi i plotë i Labit (pa ndërhyrje):
“Mirëmëngjesi!

Për të dhuruar pozitivitet tek njerëzit, nuk është me para, është pa para. Dhuroni në këto dite vështirësie pozitivitet, dashuri e kurajo, edhe pse e dimë se ndoshta për t’ju dhuruar para do të ishte më mirë, ama brendësia e mirë në shpirt fitohet pa para, dhe vetëm me dashuri, respekt dhe shëndet.

Secili nga ne e dim se : respekti, dashnia dhe shendeti lindën para se të krijohej paraja dhe pasuria.

Ku do që shihemi e keni nga një kafe të mëngjesit.

Sinqerisht i dua njerëzit dhe j..

Continue Reading