PSG-ja e pranon ofertën prej 215 milionë eurosh për shitjen e Mbappes?

Real Madridi është prezantuar me një ofertë të re për Kylian Mbappen. Mediat spanjolle raportojnë se “Los Blancos” janë të gatshëm t’i shpenzojnë 215 milionë euro për sulmuesin francez, përcjell “Gazeta Express”. Sipas këtyre mediave, Paris Saint-Germaini do ta pranojë ofertën e fundit të Realit, e cila konsiderohet si e kënaqshme për gjigantin francez. Reali […]

Continue Reading

‘Bomba’ e merkatos, Real Madrid qon ofertë zyrtare për Mbappe, 160 milionë euro

Dëshira e Kylian Mbappe për të veshur fanellën e Real Madridit po bëhet realitet. Mediat spanjolle raportojnë se klubi spanjoll ka bërë ofertë zyrtare për sulmuesin francez në vlerë prej 160 milionë eurove. PSG deri vonë ka refuzuar ta shesë Mbappen por duke konsideruar që kontrata e francezit skadon vitin e ardhshëm, ka shumë mundësi […]

Continue Reading

Al-Khelaifi “ngrin” Realin: Mbappe qëndron këtu, kemi skuadrën më të mirë

Prezantim historik ai i Messit, natyrisht motiv krenarie për Presidentin e PSG, Nasser Al-Khelaifi, që në ditën e argjentinasit ngrin në një farë mënyrë edhe Realin e Madridit duke i mbyllur në fytyrë publikisht derën për një objektiv të shumëdëshiruar të “Los Blancos” Kylian Mbappe, thelbësor te parizienët, pavarësisht mbërritjes së Messit. “Të gjithë e […]

Continue Reading

Klubi mbretëror i basketbollit Real Madrid vjen në Kosovë

Real Madrid Foundation Clinics në bashkëpunim me STE Robin Krasniqi dhe klubin Sigal Prishtina kanë arritur marrëveshje për organizimin e kampit të basketbollit që do të udhëhiqet nga trajnerët e klubit mbretëror. Kampi është i hapur për të gjitha grupmoshat e reja dhe fillon me 30 gusht kurse përfundon më 10 shtator, njofton Klan Kosova. […]

Continue Reading

Si u prish marrëveshja e Messit me Barcelonën?

Kapitulli i Messit te Barcelona ka prekur fundin. Argjentinasi tani është afër arritjes së marrëveshjes me Paris Saint-Germain, pasi u largua nga Camp Nou. Detajet se çfarë shkoi keq me rinovimin e kontratës me katalonasit kanë filluar të dalin. Pavarësisht se një marrëveshje ishte arritur mes Messit dhe klubit për disa javë, zgjatja e kontratës […]

Continue Reading

“Bomba” e verës, Messi largohet zyrtarisht nga Barcelona

Lionel Messi nuk do të jetë më një lojtar i Barcelonës. Pas 18 vitesh, argjentinasi largohet nga klubi që e bëri të njohur në mbarë botën, duke shkaktuar surprizën më të madhe të kësaj merkatoje vere, pikërisht atëherë kur mendohej se palët do të gjenin marrëveshjen për rinovimin. Zërat që qarkulluan këtë të enjte se […]

Continue Reading

Himni i flamurit kombëtar të Tajvanit intonohet para atletëve kinezë për herë të parë në histori

Dyshja e badmintonit të Tajvanit të shtunën jo vetëm që fituan medaljen e parë të artë olimpike në këtë sport, por fitorja e tyre ndaj një ekipi kinez, bëri që himni i flamurit kombëtar të Tajvanit të luhej para atletëve kinezë për herë të parë në historinë olimpike. Në setin e parë të finaleve të […]

Continue Reading

Gazetari i famshem britanik e quan Djokovicin kopil dhe patetik

Gazetari dhe prezantuesi i famshëm britanik, Piers Morgan e ka quajtur tenistin serb kopil dhe patetik. Djokovic humbi sot në luftë për medaljen e bronztë nga spanjolli Pablo Carreno dhe mbeti pa medalje në Lojërat Olimpike “Tokyo 2020”. Sjellja patetike e kopilit nga Novak Gjokoviç në Lojërat Olimpike sot – duke thyer raketa, duke sharë […]

Continue Reading

Reagimi epik i Mourinhos ndaj përleshjes së Pepes me Mkhitaryan në miqësore

Jose Mourinho shpeshëherë bie në qendër të vëmendjes me veprimet e tij. Jose Mourinho sapo ka filluar aventurën e tij tek Roma dhe “Giallorossët” patën një miqësore me skuadrën portugeze, Porto. Kur po rridhte minuta e 63-të, Henrik Mkhitaryan mori një pasim por u ndal në mënyrë “brutale” nga Pepe, futbollist i cili njihet për […]

Continue Reading