Kurti pritet të realizojë vizitë në SHBA në pjesën e parë të vitit 2022

2. LAJME

Atalanta ka shënuar fitore me rezultat 2-3 ndaj Napolit, ndeshje e vlefshme për xhiron e 16-të në Serie A.

Të parët që kaluan në epërsi ishin mysafirët me një gol të bukur nga Ruslan Malinovsky në minutën e 7-të.

Piotr Zielinski shënoi një gol të bukur duke e barazuar rezultatin në minutën e 40-të.

Dries Mertens i kaloi vendasit në epërsi në minutën e 47-të, duke e nisur mbarë pjesën e dytë.

Qendërmbrojtësi turk, Merih Demiral shënoi një gol të bukur për 2-2 në minutën e 66-të.

Golin e fitores e shënoi mesfushori Remo Freuler në minutën e 71-të pas asistimit të Josip Ilicicit.

Kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani luajti për 90 minuta në ndeshjen e sotme.

Pas kësaj humbje Napoli bie në vendin e tretë me 36 pikë.

Kurse, Atalanta mbetet në vendin e katërt me 34 pikë.