Kurti takon kryeministrin kroat, diskutojnë për sigurinë - Realiteti

Kurti takon kryeministrin kroat, diskutojnë për sigurinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka zhvilluar një takim sot me homologun e tij kroat, Andrej Plenkoviq, para samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021.

Kurti ka bërë të ditura detajet e diskutimeve me Plenkoviq përmes një postim në Twitter.

Përpara samitit BE-Ballkani Perëndimor 2021 pata një takim me kryeministrin e Kroacisë Andrej Plenkoviq. Ne diskutuam marrëdhëniet tona dypalëshe dhe bashkëpunimin tonë të mirë në shumë fusha, përfshirë sektorin e sigurisë”, shkruan Kurti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *