Në shkollat e Pejës 64 nxënës dhe 9 mësimdhënës të infektuar me COVID, Demaj: Nuk ka tendenca për t’i mbyllur shkollat

Në komunën e Pejës mësimi po zhvillohet me prani fizike të nxënësve, ndërsa gjatë kësaj periudhe prej kur ka nisur gjysmëvjetori i dytë janë raportuar 64 nxënës dhe 9 mësimdhënës me COVID-19. Zëdhënësi i komunës së Pejës, Arianit Demaj tha për Telegrafin tha se mësimi është duke u zhvilluar me prani fizike në të gjitha […]

Continue Reading

Talibanët kërkojnë njohje ndërkombëtare të Qeverisë së tyre

Kryeministri në detyrë i Afganistanit, Mullah Mohammad Hassan Akhund, u ka bërë thirrje qeverive që të njohin zyrtarisht administratën e udhëhequr nga talibanët, e cila ka marrë pushtetin në gusht të vitit të kaluar. Ai ka thënë në një konferencë për media se të gjitha kushtet janë plotësuar. “U kërkoj të gjitha qeverive, sidomos shteteve […]

Continue Reading

Anulohet seanca ndaj Granit Elshanit për vrasjen e vitit 2010 në Pejë

Është anuluar seanca e rigjykimit e paraparë që të mbahet të mërkurën ndaj të akuzuarit për vrasje të rëndë, tentim vrasje, armëmbajtje pa leje e shkaktim të rrezikut të përgjithshëm, Granit Elshani. Elshani po akuzohet se më 2 janar 2010 në diskotekën “City Club”, në Pejë, kishte shtënë me armë zjarri, ku për pasojë i […]

Continue Reading

Para 47 vitesh në Kosovë bëhej apel për kursim të rrymës, me llafe komiko-erotike

Një numër i gazetës “Zëri i Rinisë”, para 47 vitesh në Kosovë në mënyrë komike kërkonte kursimin e energjisë elektrike. Faqja “Na ishte njëherë” në Facebook ka publikuar një thirrje të kësaj gazete për kursimin e rrymës, shkruan lajmi.net. Sot, pas 47 vitesh në Kosovë bëhet thirrje për kursimin e energjisë elektrike pasi shteti është […]

Continue Reading

“Termocentral të ri, bateri e investime” – Hoti tregon çka humbi Kosova pasi Kurti refuzoi projektin e SHBA-ve

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka folur për shtrenjtimin e rrymës në vend. Ai me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se Qeveria Kurti ka bërë gabim trashanik kur ka refuzuar projektin e MCC-së për gazin, shkruan lajmi.net. Kjo sepse sipas tij, projekti i MCC-së përfshinte termocentralin me gaz, bateritë akumuluese si dhe […]

Continue Reading

Kryeministri Kurti mban konferencë për media

Gjykimi ndaj Enver Sekiraqës i akuzuar për shtytjen në vrasjen e Triumf Rizës, ka dështuar të mbahet sërish në mungesë të dëshmitareve Adelina, Ema dhe Zanfina Ismajli. Motrat Isamili, do të ftohen sërish nga gjykata nga gjykata për dëshmuar ndaj Enver Sekiraqës më datën 25 janar 2022. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar avokatja Kosovare […]

Continue Reading

Kurti ‘lavdëron’ punët e bordit të AKP-së

Gjykimi ndaj Enver Sekiraqës i akuzuar për shtytjen në vrasjen e Triumf Rizës, ka dështuar të mbahet sërish në mungesë të dëshmitareve Adelina, Ema dhe Zanfina Ismajli. Motrat Isamili, do të ftohen sërish nga gjykata nga gjykata për dëshmuar ndaj Enver Sekiraqës më datën 25 janar 2022. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar avokatja Kosovare […]

Continue Reading

Paralajmërohen vizita të Lajçakut dhe Escobarit në Prishtinë dhe Beograd

Ndonëse nuk është konfirmuar zyrtarisht, i dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialog, Miroslav Lajçak pritet të vizitojë Kosovën dhe Serbinë, në fund të muajt janar dhe fillim të muajt shkurt, në kuadër të përpjekjeve për të organizuar takime të reja të dialogut. Kështu kanë thënë burimet diplomatike në Bruksel. Të njëjtat nuk e […]

Continue Reading

Përplasjet në LDK, analistët: Reagime plot mllef nga njerëz që dikur kishin fuqi

Kritikat e përplasjet mes anëtarëve të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), kanë nisur të bëhen të pranishme kohëve të fundit. Komunikim jo i zakonshëm ndodhi pak ditë më parë nga ish-deputeti i LDK-së, Skender Hyseni i cili iu drejtua me një gjuhë të ashpër kryetarit të LDK-së, Lumir Abdixhiku, për të cilin tha se është […]

Continue Reading

Unaza që ia dhuroi Megan Foxit për fejesë është me gjemba, Machine Gun Kelly: Nëse përpiqet ta heq do t’i dhemb

Machine Gun Kelly ka zbuluar një veçori të çuditshme të unazës së fejesës që ai ia dhuroi partneres së tij, Megan Fox.
“Lloji i unazës në fakt është me gjemba. Pra, nëse ajo përpiqet ta heqë, dhemb”, tha ai në një intervistë për Vogue. “Dashura është dhimbje”.
Deklaratat e tij u bënë publike një javë pasi Kelly, 31-vjeç, dhe Megan, 35-vjeçe, vulosën fejesën e tyre duke pirë gjakun e njëri-tjetrit.
View this post on Instagram A post shared by Megan Fox (@meganfox)
Megan njoftoi lajmin e tyre të madh me një video në Instagram të realizuar në resortin Ritz Carlton Dorado Beach.
Kelly në anën tjetër tregoi se e ka projektuar unazën në bashkëpunim me Stephen Webster.
Lexo po ashtu: Të gjitha lajmet nga Megan Fox Krahas një videoje të unazës në gishtin e Megan, ai shkroi: “Unë e di se tradita është një unazë, por e projektova me Stephen Ëebster që të jetë dy: smeraldi (guri i saj i lindjes) dhe diamanti (guri im i lindjes) i vendosur në dy breza magnetikë gjembash që bashkohen si dy gj..

Continue Reading