Pse është mirë të bëni dush natën?

Dermatologët rekomandojnë të kaloni rreth 5 deri në 10 minuta në ditë nën dush.

Ndërsa disa prej nesh nuk mund ta imagjinojnë përballjen e ditës pa një dush në mëngjes, të tjerët këtë gjë preferojnë ta bëjnë në mbrëmjë, përcjellë Gazeta Online “Reporteri.net“.

Mirëpo, ata që zgjedhin ta bëjnë dushin natën në të vërtetë mund kenë më shumë përfitime për bukurinë dhe shëndetin e tyre.

Përfitimet që keni nga dushi gjatë natës:

1. Bëni gjumin më shpejtë

2. Lëkurë më të mirë

3. Ju lehtëson nga alergjitë sezonale

4. Flokët tuaja do të jenë më të shëndetshme

5. Ndihmon në luftimin e djersitjes së tepërt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com