Specializantët me vetëfinancim: Vendimi i Qeverisë për vazhdim të subvencioneve nuk është zgjidhje

2. LAJME

Ka përfunduar gjysëmfinalja e parë në kuadër të Superkupës së Spanjës.

Ndeshja u mbyll me fitoren e Real Madrid me rezultat 2:3 në një ndeshje që prodhoi shumë raste shënimi.

Pjesa e parë përfundoi me rezulat 1:1 edhe pse të dy skuadrat patën shumë raste.

Kur po zhvillohej minuta e 25-të e ndeshjes talenti, Vinicius Junior kaloi ekipin madrilien në epërsi.

Barcelona arriti që ta barazonte rezultatin në 1:1 në minutën e 41-të të takimit përmes Luuk De Jong.

Në pjesën e dytë të skuadrat zhvilluan një ndeshje të hapur.

Ndeshja u hap përsëri në minutën e 72-të të takimi kur sulmuesi në top formë Karim Benzema shënoi 2:1

Në minutën e 83-të në skenë doli taleni Ansu Fatu që barazo në 2:2 në minutën e 83-të takimit duke e dërguan ndeshjen në vazhdime.

Në minutën e 98-të takimit pas një super aksioni, Valverde kaloi në epërsi përsëri skuadrën e Carlo Ancelotit.

Real Madrid në finale pret fituesit e ndeshjes Atletico Madrid- Atletico Bilbao.

The post Gashi: Në veri të vendit nuk është ndalur prodhimi i kriptovalutave appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.