Veturat e djegura në Prishtinë, Policia jep detaje

2. LAJME

Policia e Kosovës njofton se në 24 orët e fundit, ka shqiptuar 408 tiketa, që ndërlidhen me respektimin e masave anti-COVID-19 që janë ende në fuqi.

Ndërkaq, ditën e djeshme sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, u shënuan 585 raste të reja me COVID-19.

Në raportin e Policisë së Kosovës, gjithashtu thuhet se janë shqiptuar edhe 1 mijë e 707 tiketa trafiku, janë arrestuar 26 persona, prej tyre 19 vazhdojnë të jenë në mbajtje.

Ndërsa në 24 orët e fundit janë shënuar 37 aksidente trafiku me dëme materiale dhe 12 aksidente me të lënduar.

The post Referendumi i Serbisë, PDK – Kurtit: Nuk ke pse fshihesh pas seancës së Kuvendit appeared first on Raporto Korrupsionin! KALLXO.com.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *