Berisha i përgjigjet Bajqinovcit: PDK-ja me Listën Serbe?! Ti duhesh me fol serbisht prej sot

Deputeti i PDK-së, Hisen Berisha, i është përgjigjur deputetit të VV-së, Mefail Bajqinovci, ku ka thënë se ky i fundit duhet të flasë serbisht nga sot. Autori i emisionit, Fidan Jupolli, e përmendi në emision se Bajqinovci ka thënë se PDK-ja u pozicionua bashkë me Listën Serbe. “Bajqinovci tha me këtë rast PDK-ja është pozicionuar […]

Continue Reading

Leart Paqarada me ekipin e tij eliminon Borussia Dortmundin nga Kupa e Gjermanisë

Profesori universitar, Bujar Dugolli, po pretendon se e ka fituar gjyqin ndaj Baton Haxhiut dhe Jeton Musliut. Dugolli i ka paditur Haxhiun e Musliun për shpifje pas dy shkrimeve të publikuara në Gazetën Express në vitin 2007. “Objekt i theksuar i kësaj padie janë shkrimet shpifëse të datë: 22.09.2007, në gazetën Express me drejtor e […]

Continue Reading

Delegacioni i Këshillit Kombëtar Shqiptar për Luginën e Preshevës takohet me presidenten Vjosa Osmani

Profesori universitar, Bujar Dugolli, po pretendon se e ka fituar gjyqin ndaj Baton Haxhiut dhe Jeton Musliut. Dugolli i ka paditur Haxhiun e Musliun për shpifje pas dy shkrimeve të publikuara në Gazetën Express në vitin 2007. “Objekt i theksuar i kësaj padie janë shkrimet shpifëse të datë: 22.09.2007, në gazetën Express me drejtor e […]

Continue Reading

Edhe Pacolli ankohet për çmimin e rrymës

Ndonëse është shqiptari më i pasur, kryetarit të AKR-së, Behgjet Pacollit po i duket e shtrenjtë rryma në Kosovë. Ai ka publikuar një postim në Facebook me shprehjen “punë, punë natë e ditë, që të shohim pakës dritë”, shkruan lajmi.net. E në koment, ka shkruar se për të siguruar pagesën për rrymën, do të duhet […]

Continue Reading

Ish-gazetari nga Mitrovica flet me Thaçin në telefon: Nder t’ia dëgjoja zërin Ismail Qemalit të dytë

Ish-gazetari nga Mitrovica, Ylber Durmishi, ka zhvilluar një bisedë jo të zakonshme telefonike sonte. Ai është telefonuar nga ish-presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nga Haga, shkruan lajmi.net. Këtë ai e ka bërë të ditur me anë të një postimi në Facebook. Postimi i plotë i Durmishit: Sonte mora një nga telefonatat më të mira të […]

Continue Reading

Bujar Dugolli pretendon që e ka fituar gjyqin ndaj Baton Haxhiut dhe Jeton Musliut

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime ne rrjetin energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës. Gjakovë 1. Nga NS 35/10 kV Malishevë do të ndërprehet: LP 10kV Mirusha (kodi: 82082002) nga ora 10:00 deri 12:30 Vendet: Rrugët: 603 Adem […]

Continue Reading

KEDS dhe KOSTT ende nuk kanë qasje në katër komunat me shumicë serbe

Kompania për Distribuimin e Energjisë Elektrike në Kosovë (KEDS) njofton se nesër do të kryhen punime ne rrjetin energjetik dhe si rezultat në disa lokalitete do të ketë ndërprerje të rrymës. Gjakovë 1. Nga NS 35/10 kV Malishevë do të ndërprehet: LP 10kV Mirusha (kodi: 82082002) nga ora 10:00 deri 12:30 Vendet: Rrugët: 603 Adem […]

Continue Reading

Ish-ministri i Energjisë: Absurde që disa familje u shkyçën nga rrjeti i Termokosit, pasi me rrymë iu kushtonte më lirë ngrohja

Fadil Ismaili thotë se largimi i bllok-tarifave në vitin 2017 ishte gabim shumë i madh. Ish-ministri i Energjisë nga radhët e AKR-së, Fadil Ismaili, thotë në “Debat Plus” me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini se largimi i bllok-tarifave në vitin 2017 ka qenë një prej gabimeve shumë të mëdha që kanë bërë qeveritë e kaluara. […]

Continue Reading

Infektologia Vera Berisha: 19 pacientë të shtruar në Infektivë, varianti Omicron nuk ka treguar agresivitet në Kosovë

Deri më tani varianti Omicron në Kosovë nuk ka ndikuar në mbingarkesën e spitaleve. Megjithatë profesionistët bëjnë thirrje për kujdes. Javët e fundit rastet pozitive me coronavirus në Kosovë kanë shënuar rritje të dukshme. Pavarësisht rritjes enorme të numrit të infektimeve, situata në spitale mbetet e menaxhueshme. Infektologia Vera Berisha thotë se aktualisht në Klinikën […]

Continue Reading

Xheisara largohet nga Big Brother VIP

Xheisara është konkurrentja e radhës që ka lënë shtëpinë e Big Brother VIP.
Mes Egzonës, Xheisarës dhe Dritanit, Xheisara ishte ajo që u largua nga gara natën e sotme për çmimin e madh prej 100 mijë eurosh.
Ajo vetëm pak më parë u befasua nga e ëma, ndërsa rrëfeu një histori familje e po ashtu edhe raportin me prindërit.
Foto: Facebook
Këngëtarja nga Shqipëria qëndroi për vetëm një kohë të shkurtër brenda spektaklit, por që dhuroi emocione të mëdha e argëtoi tejet shumë edhe banorët e tjerë.
Lexo po ashtu: Rrëfeu historinë e trishtë dhe largimin nga familja në moshën 17-vjeçare, Xheisara përlotet nga befasia e së ëmës në BB VIP Ndërkohë sonte është bërë e ditur se do të ketë edhe një eliminim, madje kjo është hera që ndodh brenda një nate.
Foto: Facebook
Në vazhdim do të shohim se kush tjetër do të eliminohet nga Big Brother VIP. /Telegrafi/
Foto: Facebook
* BIG Brother VIP Albania mund ta ndiqni ekskluzivisht në platformën IPKO, në dy kanale HD, të dedikuara posaçërisht për t..

Continue Reading